czwartek, 5 lutego 2015

Błękitna Laguna - makijaż oka na występ

Hej, szykujecie się na występ? 
Często organizatorzy dają nam bardzo mało czasu na przygotowanie się. 
Z tego też powodu, chciałabym Wam przedstawić jeden z moich ulubionych makijaży nakładanych na występ - Błękitna Laguna. Całkowite nałożenie tego makijażu powinno zająć Wam około 15 minut, więc jest to wersja dla niecierpliwych i dla tych, które mają naprawdę mało czasu, a chcą efektownie wyglądać :)


Będziecie potrzebować:
  • cień do powiek w kolorze złotym
  • cień do powiek w neonowym błękitnym kolorze
  • kredka do oczu w neonowym błękitnym kolorze
  • kredka do oczu w chabrowym kolorze
  • kredka do oczu (lub cień) w kolorze srebrnym
  • czarny tusz do rzęs
  • czarny eyeliner w pędzelku
  • (opcjonalnie) baza pod tusz do rzęs 
Mój mały zestaw 
Nie wliczam do listy ani podkładu, ani korektora, różu, pudru itp., ponieważ skupiamy się na makijażu samego oka. Nie korzystam ze sztucznych rzęs.

Ok, wszystko gotowe? Zaczynamy!
1. Przed nakładaniem kolorowego makijażu, rozprowadzamy na twarzy nawilżający krem, a następnie podkład - pamiętajcie, aby był dopasowany do Waszej cery. Muśnijcie kości policzkowe kuleczkami brązującymi, by nieco wymodelować twarz. "Przypudrujcie nosek" i możemy zabierać się za to, co najważniejsze - oczy. :)
Uwaga! Nie nakładajcie makijażu scenicznego na stary makijaż. Zmyjcie wszystko, zanim zabierzecie się do dzieła.


2. Aby pogrubić rzęsy, jeszcze przed nakładaniem kolorów, używam odżywki do rzęs z Eveline: Advance Volumiere 3w1. Po nałożeniu, kosmetyk nieco zasycha i stanowi wspaniałą bazę pod tusz!


3. Nałóżcie na całą powierzchnię powieki cień w kolorze złotym. By uzyskać mocny efekt, nakładam kilka warstw. Nie ograniczam się tylko do powieki. Cień nakładam w rejonie całego oka, aż pod same brwi.


4. Używając srebrnej kredki do oczu (ta jest bardzo uniwersalna, bo łatwo się rozciera), rozświetlam wewnętrzną część oka. Nie żałujcie sobie - niech makijaż będzie widoczny.


5. Błękitną neonową kredką do oczu, podkreślcie dolną linię powieki - mam na myśli szczególnie linię wodną powieki.


6. Używając błękitnego cienia do powiek, rozprowadźcie kolor na około 3/4 długości powieki. Nałóżcie kolor także nieco powyżej górnej powieki. Wewnętrzną stronę oka zostawcie w kolorze złotym i srebrnym.


7. Chabrowa kredka w dłoń! Zaznaczcie nią linię dolnej powieki - od części zewnętrznej do maksymalnie 1/4 długości. Muśnijcie też od dołu górną powiekę.


8. Tą samą chabrową kredką narysujcie kreskę delikatnie unoszącą się ku górze (w stronę brwi). Kolor nałóżcie także na zewnętrzną część górnej powieki, tak aby nie pokryć całkowicie wcześniej nałożonego koloru błękitnego.


9.Pora na eyeliner! Pociągnijcie zgrabną linię w kierunku brwi - najlepiej po śladzie kredki chabrowej. Narysujcie także linię (nieco cieńszą) wzdłuż całej długości górnej powieki. Pamiętajcie, by malować jak najbliżej linii rzęs i nie zakryć przepięknych barw cieni do powiek. Teraz możecie nieco pogrubić dolną linię, aby delikatnie zaczynała nachodzić na dolną powiekę po zewnętrznej stronie.


10. Pora na tusz do rzęs i....jesteśmy gotowe! Na występ nakładam zawsze kilka warstw tuszu pogrubiającego. W osiągnięciu zamierzonego rezultatu pomaga mi wcześniej nałożona baza pod tusz. Muśnijcie usta szminką lub błyszczykiem i możecie ruszać na scenę!


Mam nadzieję, że post okazał się przydatny :) Poniżej efekt końcowy!Makijaż wspaniale nadaje się do niebieskich oczu. Zastanawiacie się, czy Wam też będzie pasował? Ten sam makijaż na zielonych lub brązowych oczach:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza